Каракачанов: Петков ќе направи национално предавство околу 24 мај

Почениот претседател на ВМРО, Красимир Каракачанов, кој е поранешен вицепремиер на Бугарија за „Тајмс.бг“ кажа дека премиерот Кирил Петков ќе изврши национално предавство на 24 мај.

„Бугарскиот став е јасен: Компромиси за темата С. Македонија не се прават додека не се промени политиката на Скопје кон Бугарија“, кажа Каракачанов.

Каракачанов вели дека Петков во моментов се обидува да изврши национално предавство.

„Петков сака да направи национално предавство за да го одработи тоа што некој го извад од никаде и го направи премиер на Бугарија. Тоа ни е јасно на сите“, вели Каракачанов.

14.05.2022 - 10:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега