ЈО ги предаде ДНК анализите на бугарските надлежни служби

Државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески денеска на прес-конференција изјави дека се предадени ДНК анализите од роднините на починатите за да започне идектификацијата на телата.

Материјалите беа предадени на заменикот окружен јавен обвинител на Окружното јавно обвинителство Перник, Бисер Јорданов Михајлов и истражителот во Националната истражна служба на Република Бугарија, Младен Христов Петров поврзани со истрагата за автобуската несреќа во Бугарија.

27.11.2021 - 11:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега