Ја напушти свадбата и го ризикуваше животот за да спаси куче (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави аматерско видео кое покажува хуман гест на непознат маж, кој ја напуштил свадбата за да спаси куче кое се наоѓало на бетонски ѕид.

Мажот си го ризикуваше својот живот за да го спаси кучето и на крајот мисијата заврши успешно.

Погледнете ја снимката во продолжение.

15.05.2022 - 14:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега