Игор Џамбазов по смрта на неговиот татко: Конечно со својата Анче

Денеска, на 85-годишна возраст почина македонскиот диригент и композитор, маеостро Александар Џамбазв.

Неговиот син, актерот Игор Џамбазов се огласи на социјалните мрежи:

„Си замина нашиот МАЕСТРО, тивко и нечујно, како што живееше во последните 25 години...од денес, конечно со својата Анче...вечен нека ни е споменот на тебе, маестро мој...“, напиш Игор.

25.01.2022 - 12:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега