„Иди крши глава барем биди доследна - Чао лепотице“: Марко Слаткар и се обрати со брутални зборови

 

„Све сте исти, ало не ми глуми посебна, иди крши глава барем биди доследна, само прав и пепел останува после нас, адио бејби“ се дел од зборовите на најновата песна „Немир“ на раперот Марко Слаткаристика. И додека истата веќе на големо се „врти“ на Youtube и социјалните мрежи, многумина се прашуваат дали со оваа песна тој сака нешто да најави за својот приватен живот, или пак се работи за инспирација од секојдневието.

Засега останува енигма на која личност Слаткар и ги посвети овие брутални зборови. 

А дека и тоа како им се допаѓа на неговите следбеници говори фактот дека видеото има илјадници прегледи, а ниту коментарите на социјалните мрежи не се за потценување. Поддршка за новото видео има од Македонија и пошироко.

12.02.2024 - 21:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега