Хоспитализиран Силвио Берлускони

 

 

 

 

 

 

 

 

Поранешниот италијански премиер и лидер на партијата „Форца Италија“, Силвио Берлускони е хоспитализиран поради силни болки од непозната причина, објавија локалните медиуми.

Според весникот „Кориере дела сера“, 86-годишниот политичар и бизнисмен најверојатно ќе ја напушти болницата во среда, на 29 март.

Берлускони последен пат беше хоспитализиран пред нешто повеќе од една година, во јануари 2022 година, кога имаше инфекција на уринарниот тракт, додава весникот.

 

 

29.03.2023 - 09:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега