Хорор во Драчево: Малолетници завршија во болница откако три лица ги нападнале со нож


Денеска во СВР Скопје е пријавено дека околу 07.45 часот во Драчево, Скопје, двајца 17-годишни малолетници од с.Долно Количани биле нападнати со остар предмет од Н.С., Б.А. и С.Н. од с. Горно Количани.

Според пријавеното, двајцата малолетници се здобиле со повреди и се пренесени во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

08.04.2024 - 16:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега