Холандија го завери пласманот во осминафиналето

Холандија одигра уште еден одличен натпревар и сосема заслужено славеше со 2:0 против Австрија.

Победата на Холандија ја донесоа Мемфис Депај кој погоди од белата точка и Дензел Дамфрис кој стави точка на натпреварот во 67. минута.

Со оваа победа Холандија освен што обебеди пласман во осминафиналето го обезбеди и првото место во групата, па се очекува против Македонија да одигра со играчите кои не добиваа многу шанса во овие две кола.

 

17.06.2021 - 23:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега