Хаос на свадба: Пејачот ги крена гостите на нозе, а потоа извади пиштол (ВИДЕО)

Пејачот Ибро Бублин е познат по тоа што создава одлична атмосфера на своите настапи, но и по тоа што редовно ја „фрла“ својата публика во транс. Така беше и на свадба во Рожаје.

Весели сватови го опкружиле младиот Бублин кој пеел од срце. Еден од гостите бил толку „понесен“ од песната на Бублин што извадил пиштол и испукал неколку истрели во воздух. Бублин за момент остана шокиран од глетката, но не дозволи стравот да го совлада и со истиот ентузијазам го продолжи настапот.

Ибро доби дебел бакшиш за песната. Видеото од венчавката беше објавено на социјалните мрежи и брзо стана вирално.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Express (@express.ba)

16.08.2022 - 21:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега