Хаос кај Чаир: Шест лица претепале 32-годишен скопјанец

32-годишен скопјанец со иницијали Е.М. на 19 септември бил претепан од шест други лица на подрачјето на Чаир. Инцидентот го пријавил во полиција.

„На 20.09.2023 во 01.30 часот во СВР Скопје, Е.М.(32) од Скопје пријавил дека на 19.09.2023 на подрачјето на Чаир бил физички нападнат од А.И., В.И., С.И., Ќ.И., Ф.И. и А.М. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, изјавија од МВР за „Прес24“. 

21.09.2023 - 16:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега