ГРОМ го соопшти кандидатот за претседател

И партијата ГРОМ попладнево го соопшти својот кандидат за претседател, а тоа е Стевче Јакимовски, актуелниот градоначалник на Општина Карпош. 

Одлуката беше соопштена по одржаната средба на Централниот одбор. 

 

21.02.2024 - 17:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега