Ѓоковиќ направи шоу на ОИ: Се приклучи на тренинг на данските гимнастичарки

Новак Ѓоковиќ направи и шоу во Токио откако влезе на гимнастичарски тренинг на репрезентативките на Белгија.

Целата селекција беше воодушевена, а светската и европска шампионка Нина Дерваел фотографијата ја објави на својот Инстаграм профил.

Ѓоковиќ направи неколку фигури заедно со белгиските гимнастичарки.

Српскиот тенисер е многу актуелен меѓу спортистите на Летните олимписки игри во Токио. Спортистите чекаат на ред да се фотографираат со него.

24.07.2021 - 12:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега