Германија „падна“ на Вембли

Англија ја совлада Германија во осминафиналето од Европското првенство со два гола во второто полувреме (2:0).

 

75. минути фудбалерите се надигруваа, Стерлинг ја најави победата по асистенција на Стерлинг.

Во 86. минута Кејн стави точна натпреварот откако од Грилиш доби топка од левата страна, а Госенс не успеа да ја скрати.

Германците имаат зошто да жалат со оглед на тоа што на 1:0 Милер промаши зицер кога на 15-тина метри излезе сам пред голманот Пикфорд.

29.06.2021 - 19:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега