ФОТО: Се откажа од спортот, а сега секојдневно објавува голи фотографии

Луција Јаворчекова е некогашна шампионка во велосипедизам во Словачка. Девојката која во 2018 година ја освои државната титула, сега е многу попозната, но не по своите спортски успеси, туку поради атрактивните фотографии кои ги објавува на социјалните мрежи.

Фактот дека велосипедизмот не може да ѝ донесе парична заработка каква што посакува, ја натера Луција да се откаже од активното возење, но да го искористи својот адут, а тоа е убавото тело. На соцјалната мрежа „Инстаграм“ Јаворчекова има повеќе од 1,5 милиони следбеници.

Таа на Инстаграм често објавува провокативни фотографии на кои е целоно гола, па така и овојпат. Луција позира покрај „насукан“ брод на плажа и тоа целосно гола.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Cast Away

A post shared by Lucia Lachkovic Javorčeková (@luciajavorcekova) on Jul 19, 2020 at 4:23am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Can’t get enough of this view

A post shared by Lucia Lachkovic Javorčeková (@luciajavorcekova) on Jul 13, 2020 at 9:15am PDT15am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.07.2020 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега