(ФОТО) Николина Пишек завиена во црно, ја чуваше обезбедување: Водителката едвај стоеше на нозе на погребот на сопругот

Пријатели и семејството се собраа на Новите гробишта во Белград за последен пат да се простат од Видоје Ристовиќ.

Виктор, таткото на починатиот Видоје, попознат како Миша Гроф, и сопругата на Видоје, Николина Пишек, стоеле еден до друг во капелата додека примале сочувство. Ниту во оваа прилика Николина и Миша не комуницирале.

Водителката беше во црн костум и темни очила. Миша имаше маска на лицето. Двајцата не се ни поздравиле.

Водителката цело време плачела, а покрај неа биле и нејзините пријатели кои ја тешеле. Николина ја чувало обезбедување.

Во капелата, покрај ковчегот и цвеќињата, има бели кали и лилјани.

 

12.05.2022 - 17:07
Фото: 
KURIR.RS/A.PANIĆ

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега