ФОТО: Маријана за силниот земјотрес во Мелбурн - „Едвај дојдов до вратата“

Пејачката Маријана Новачевска, позната од дуотот Маријана и Росана, долги години живее во Австралија, а утрово ја исплашил силниот земјотрес во Мелбурн. Земјотресот со јачина од 5,9 ја тресел куќата неколку секунди, а од јачината на потресот, почнале да паѓаат и да се кршат предмети во нејзиниот дом. 

„Јак земјотрес во Мелбурн. До толку бев исплашена од звуците, тресењето, паѓањето на сликата од ѕидот, едвај дојдов до вратата. По сè изгледа сум заборавила што е земјотрес“, напиша таа.

22.09.2021 - 12:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега