ФОТО: Кирил Лазаров во Келн ќе настапи со специјално дизајнирани патики

Македонскиот раометен селектор и капитен Кире Лазаров го очекува настапот на завршниот турнир во Келн со францускиот Нант и полуфиналната пресметка со Барселона.

Македонската легенда во „Ланксес Арена“ ќе се појави со специјално дизајнирани патики за овој настан.

Покрај иницијалите, како и неговиот број седум, на патиките стои и македонското знаме.

09.06.2021 - 18:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега