ФОТО: Алиоски ги израдува дечињата во родното Црнилиште

Македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски ги заврши настапите со Македонија на ЕП 2020, па отиде во своето родно село.

Играчот на Лидс Јунајтед замина во родното Црнилиште, прилепско, а таму најмногу му се израдуваа најмладите од селото, инаку членови на фудбалскиот клуб кој игра во Третата лига, па направија фотографија за спомен со него.

26.06.2021 - 11:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега