ФОТО: Алиоски ги изненади децата од родното Црнилиште

Македонскиот репрезантативец Езѓан Алиоски по враќање од ЕП замина во родното место и ги израдува дечињата.

Тој се сретна со децата од  прилепското село Црнилиште кои се членови на тамошниот фудбалски клуб, се фотографираше со нив порачувајќи им да тренираат многу и да работат многу за да ги остварат своите фудбалски соништа.

 

24.06.2021 - 11:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега