Елмас и донесе водство на Македонија на мечот против Малта

Македонија со голот на “ Елиф Елмас е во водство на мечот против Малта од квалификациите за Европското првенство во 2024.

Елмас доби одлична топка од капитенот Енис Барди, и постигна гол, оставајќи го голманот на Малта без шанса за реакција.

 

12.09.2023 - 21:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега