Елена Ристеска: „Ах Вања.. не запираат солзите, како да те познавав“

 

И македонската поп-дива Елена Ристеска не ги крие солзите од јавноста кога станува збор за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска. На социјалната мрежа Фејсбук напиша:

„Ах Вања.. не запираат солзите, како да те познавав. Почивај во мир. На нив Господ ќе им пресуди“!

Инаку, Ристеска во повеќе наврати го споделуваше повикот на мајката за пронаоѓање на 14-годишното девојче, пред да биде обелоденето со јавноста дека е убиено.

04.12.2023 - 23:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега