Џејми Оливер откри трик кој целосно ќе го промени вкусот на вашата храна а е толку едноставен

Готвачот Џејми Оливер неодамна откри едноставен и ефикасен трик на Инстаграм кој ќе им даде подобар вкус на повеќето ваши специјалитети!

Имено, Британецот објасни како да се направи кромидот поблаг и да се ослободи од неговиот интензитет, што дополнително ќе им даде на јадењата добра мирисна арома, без горчина или непријатни мириси.

“Јас секогаш го мијам исецканиот кромид пред да готвам. На тој начин ќе стане помек, а влагата од миењето додава посебна сладост за време на готвењето”, напиша Џејми и тој го примени овој трик додека ги подготвуваше тестенините со туна. Џејми откри дека овој трик го научил од неговата италијанска колешка Нона Росана, и дека тоа навистина дава одлични резултати, а во исто време е толку едноставно!

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.09.2020 - 15:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега