Две лица приведени, пронајдена прашкаста материја

 

На 08.02.2024 во 21:00 часот на патарината кај Свети Николе, на автопатот Штип-Миладиновци, полициски службеници од ОВР Свети Николе ги лишиле од слобода Д.А.(27) и А.Н.(28), двајцата од Свети Николе, затоа што кај Д.А. била пронајдена и одземена прашкаста материја.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

09.02.2024 - 23:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега