Два гола во пет минути: Водство за Украина

Украинската фудбалска репрезентација е во водство на натпреварот против Македонија (2-0) во средината на првиот дел.

Најдобриот играч на Украина по четвртиот корнер на натпреварот во 29. минута му избега на Стефан Ристовски и се најде осамен пред голот на Димитриевски, па даде гол.

17.06.2021 - 15:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега