Дневен хороскоп: Три знаци ќе добијат покачување на платата

ОВЕН

Под голем притисок сте. Од вас зависи дали ќе ги спроведете одлуките кои не влијаат само на вас. Од друга страна, потребна ви е поддршка од партнерот, но не ја добивате. Можеби ова е можност да преземете целосна одговорност и сами да ги завршите работите.

БИК

Можете да играте значајна улога во олеснувањето на непремостливиот јаз меѓу членовите на вашето семејство. Ова значително би го подобрило вашето расположение и би ја вратило разнишаната самодоверба, која можеби тајно ве мачела во минатото.

БЛИЗНАЦИ

Ви претстои финансиска добивка, која ќе ве натера да сакате да го забрзате темпото. Не се разболувајте и не се преоптоварувајте со дополнителни обврски. Слушајте го хороскопот – трошете позитивна енергија во кругот на семејството, бидејќи тоа е полето кое незапирливо ве исполнува и лекува.

РАК

Доколку имате некои проблематични врски кои досега не сте ги расчистиле, овој ден нуди решение. По прераспределбата на обврските, следува пријатно изненадување за Раковите. Неочекувано охрабрување доаѓа од личност која не била добра со вас.

ЛАВ

Нешто што сте го чувале во тајност може да ја види светлината на денот денес. Без оглед на тоа што внимателно сте го подготвиле секој детал, токму сега ќе откриете низа грешки кои ќе го доведат во прашање целиот ваш план. Хороскопот ве предупредува – Не паничете, успехот е сигурен.

ДЕВИЦА

Од страв да не ја разнишате привидната стабилност на врската, целата вина ја преземате на себе. Може да влезете во сериозен конфликт бидејќи сте го прецениле вашето трпение. Промените во приватниот живот ја нарушуваат и рутината во секојдневниот работен живот.

ВАГА

Сомнежот те мачи, па градиш ѕидови околу себе. Наместо љубомора, привлечете се и вратете си ја самодовербата. Партнерот ќе ве награди повеќекратно, а вие ќе најдете нова љубов во себе, онаа за која мислевте дека не постои. Ваги, верувајте во себе и ќе успеете.

ШКОРПИЈА

Можни се потези кои суштински ќе ви го променат професионалниот пат. Доколку размислувате за парични кредити, хороскопот ве предупредува – најдобро е да се откажете, бидејќи по потпишувањето на договорот ќе ве чека непријатна клаузула која не сте ја забележале на време.

СТРЕЛЕЦ

Соочени сте со нерамнотежа помеѓу она што рационално го знаете и она што интуитивно го чувствувате. Се двоумите, премногу е луцидно да донесете важна одлука заснована на чувството на стомакот сами, без начин да го докажете тоа. Не барајте оправдувања за никого, вашиот суд е непогрешлив.

ЈАРЕЦ

Loading...

 

Прифативте обврски кои не се во согласност со вашата природа. Утешете се во гледањето на сето тоа како привремен проект кој, кога ќе заврши, носи нови можности. Доколку во сето тоа е вклучен и вашиот партнер Јарците, внимавајте, распределбата на улогите би можела да стане навика.

ВОДОЛИЈА

Имате шанса во текот на денот да имате можност да го преземете водството во деловен потфат кој се подготвува. Слушајте го хороскопот – Доколку внимателно се организирате и не го трошите својот потенцијал, оваа можност може да се претвори во животна можност.

РИБИ

Вие сте оптоварени со работа. Иако атмосферата е напната, вашата нетрпеливост може уште повеќе да ја отежне ситуацијата, не само за вас туку и за околината. За да избегнете непријатност, мора да одолеете на бројни искушенија и провокации. Не влегувајте во непотребни дискусии.

16.03.2023 - 09:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега