ДИК: 53,59% обработени податоци, Силјановска 171 264, Пендаровски 84 253


Кандидатката за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на 53,59% обработено податоци освоила 171 264 гласа, објави ДИК.


Според податоците од ДИК, Стево Пендаровски освоил 84 253 гласа.


Бујар Османи има  75 438гласа, Арбен Таравари 55 758, Максим Димитриевски 36 350, Билјана Ванковска 20 247, Стевчо Јакимовски 4 479гласа.
 

24.04.2024 - 20:50

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега