Делови од три скопски општини утре ќе останат без струја

Од ЕВН Македонија известуваат дека на ден 21.03.2023 година (вторник) без електрична енергија ќе останат:

-Во периодот од 09:00 до 15:00 часот, дел од ул.Добромир Хрс ( општина Кисела Вода)

-Во периодот од 10:00 до 15:00 часот, Васил Главинов Ул. Фуштанска од бр. 90 до бр. 98 (општина Гази Баба)

-Во периодот од 09:00 до 14:00 часот, дел од корисниците во с.Мирковци с.Чучер и кај Чардак. (општина Чучер Сандево)

20.03.2023 - 16:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега