Без вода утре дел од корисниците во Центар и Чаир

Корисниците на дел од ул. „Македонско-косовска бригада“, вклучително и објектите на трговскиот центар „Поинт ретаил парк“ и „Вива фреш стор“, утре од 9 часот ќе немаат вода поради уличен дефект ф-250 мм на ова улица, во близина на пругата.

Од 9 часот прекинато водоснабдување утре ќе имаат и корисниците од улиците „Самоилова“, „Банатска“ и „Јоаким Крчовски“ поради дефект на затворач ф-80 мм на ул. „Самоилова“ бр. 140.

Водоснабдувањето ќе биде нормалиизрано по санација на дефектите

21.02.2024 - 22:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега