Без вода дел од Карпош и Козле

 

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека поради изведување водоводен приклучок од ф – 100 мм на ул. Леринска бр.41 во населба Козле, во периодот од 09.00 часот  без вода ќе останат дел од корисниците од улиците Леринска и Ловќенска во општина Карпош.

Прекинот ќе трае се до завршување на работата.

06.12.2023 - 09:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега