Без струја неколку скопски општини

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека денеска без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08:30 до 15:00 часот, корисниците од с.Крушопек (општна Сарај)

– во периодот од 08:15 до 10:15 часот, дел од корисниците од Трубарево. (општна Гази Баба)

– во периодот од 09:00 до 11:00 часот, дел од корисниците од ул. Бутелски Венец. (општина Шуто Оризари)

– во периодот од 08:30 до 15:00 часот, дел од корисниците од населба Пинтија до семафорите кон Драчево (општна Кисела Вода)

23.01.2024 - 09:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега