Австралиец уапсен во Охрид – извршил тешка кражба во угостителски објект

На 24.05.2024 година во 06.35 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, лишен од слобода е К.Р.Х. (34) од Австралија кој се сомничи, дека е сторител на кривично дело „Тешка кражба“ извршена во угостителски објект во Охрид.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

24.05.2024 - 13:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега