Арнолд Шварценегер се вакцинираше против коронавирусот: „Дојдете со мене ако сакате да живеете“ (ВИДЕО)

Поранешниот гувернер на Калифорнија, познатиот холивудски актер Арнолд Шварценегер, денес беше вакциниран и апелираше до граѓаните на САД да го следат неговиот пример.

Седумдесет годишниот актер објави видео во кое е снимен како ја прима вакцината на стадионот Доџерс во Лос Анџелес, кој беше претворен во центар за масовна вакцинација за време на пандемијата, пишува порталот „Холивуд репортер“.

"Денес е прекрасен ден. Никогаш не сум бил посреќен додека чекав во ред. Ако ги исполнувате условите, придружете ми се и аплицирајте за вакцината. Дојдете со мене ако сакате да живеете!", Напиша Шварценегер на Твитер, парафразирајќи ја познатата реченица која го изговори својот лик Терминатор во истоимениот филм.

Луѓе над 65-годишна возраст во моментов се вакцинираат во Лос Анџелес.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 11:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега