52-годишна жена починала во охридската болница


Вчера во 16.25 часот во СВР Охрид е пријавено дека во ЈЗУ Општа болница Охрид, во тешка здравствена состојба е примена Т.К.(52) од Струга, која и покрај укажаната помош, по кратко време починала.

За настанот е известен јавен обвинител по чија наредба телото на починатат е предадено на семејството.

28.02.2024 - 14:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега