Бизнис | 23.04.2014 - 15:42
Нови 600 вработувања ќе отвори Дрекселмаер во Кавадарци, најави денеска раководството на средбата со вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески во компанијата.
Социјални мрежи | 23.04.2014 - 15:11
„Честитки до граѓаните, нова инвестиција од 18 милиони долари, нови 150 директни вработувања. И ова е разликата која ти ја препознаваш“, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својата...
Избори 2014 | 23.04.2014 - 14:38
На изборите на 27 април гласачите ќе бидат обележани со мастило на палецот од левата рака. Како што соопштува денеска Државната изборна комисија, за таа цел донеле посебно...
Политика | 23.04.2014 - 13:47
Сакаме да ја информираме јавноста дека СДСМ многу сериозно спремаат сценарио за непризнавање на изборните резултати од парламентарните и претседателски избори во недела. Ним им е...

Блогерај

  • За оваа колумна и податоците изнесени во неа искрено и длабоко треба да му се заблагодарам на Гугл. Сте чуле за Google search history? Мики, батките од Гугл сосема посветено (со “мала” доза на орвелизам), професионално и вредно ги собираат и чуваат сите наши пребарувања преку Гугл с`рч. За кого и зошто, (ве поздрави Сноуден) подобро и да не знаеме. Јас дојдов до Google search history на неколку наши јавни личности. Има ли вистина во ова, точно е или не, само еден Гугл знае. И тие самите. А што тие имаат во историјата на нивните интернет пребарувања. Знaчи, што најчесто пребаруваат на интернет: