Зоран Трифуновски е нов директор на Железници

 

Владата го назначи  Зоран Трифуновски за нов директор на Јавното претпријатие за железничка инфраструктура Железници на Република Северна Македонија – Скопје.

Трифуновски доаѓа на местото на Хари Локвенец кој претходно денес си поднесе оставка.

Владата на денешната седница ја прифати оставката.

 

 

 

 

 

 

06.06.2023 - 19:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега