Жени внимавајте: Мажите ве лажат за овие работи на првиот состанок

Мажите сакаат да звучат добро на првиот состанок исто како и жените, па затоа не е невообичаено да користат лаги. Тие исто така имаат големи очекувања кога станува збор за состаноци, исто како и жените. Генерално, повеќето имаат намера да бидат искрени, но има и такви кои бесрамно лажат.

Се разбира, сите ние имаме тенденција да ги разоткриваме работите на првиот состанок затоа што сакаме другите да ни дадат шанса пред да направат одредени претпоставки или да не отфрлат.

Постојат неколку работи за кои мажите почесто лажат или молчат, а тие често се повеќе невини лаги отколку злобни. Неколку совети можат да ви помогнат да обрнете внимание на лагите што ги кажуваат мажите на првиот состанок:

Финансиска состојба
Низ историјата, мажите често биле оценувани според нивната заработка и способност за заработка. Тој може да звучи попријатно или дури и да се пофали со купувања или одмори за да изгледа како големо лице и да не ве импресионира. Немојте да се изненадите ако на крајот дознаете дека тој нема голема плата или е во долгови.

Животна ситуација
Ако живее со семејството или со цимери, може да се плаши дека ситуацијата не го прави многу посакуван. Значи, ако е така, веројатно нема да лажат за тоа, но нема да го спомнат освен ако не прашате. И ако прашате и тој одговори, може да звучи како да е повеќе привремена ситуација или краток престој отколку што навистина е.

Постои уште една жена
Ова не е бела лага. Не воопшто. Можеби излегува или се гледа со некого или е на „пауза“, па можеби гледа „од страна“. Се разбира, не секој човек го прави ова. Само некои можеби.

Фитнес навики
Слушна дека сте сакате жешки момци и може да размислувате малку подолго отколку што е потребно за вашите фитнес навики. Можеби ќе каже дека редовно оди во теретана, што всушност можеби не е точно. Или можеби едноставно не сака да изгледа на мрзлив или непривлечен.

Последното раскинување
Можеби тој бил прељубник или виновен за неговата последна врска. Или можеби неговиот последен партнер навистина му го скрши срцето. Освен ако не сака да биде целосно искрен, веројатно ќе направи да звучи подобро отколку што навистина е, или барем на првиот состанок што ќе го направи.

Минатото
Ако имал зависност или ја изневерил бившата, тоа нема да го признае на првиот состанок, или можеби никогаш. И ако го прашате или притиснете, тој може целосно да лаже додека не почувствува дека го познавате доволно за да го прифатите без разлика на се.

Работа
Тој нема целосно да лаже и да каже дека е лекар ако е чувар, но би можел малку да ја „растегне“ вистината за да звучи подобро. Тоа е направено за да ве импресионира, иако во денешно време искреноста е навистина она што е највпечатливо.

Неговата претходна врска
Освен ако тој не е тип кој се држи до моногамните врски, а има многу такви мажи, тој ќе избегне премногу испитување за личните искуства. Тој може да лаже за тоа или да ја замагли вистината за да ве интересира, а не веднаш да го осудувате.

Пријатели
Ќе зборуваат за пријатели, но нема да спомнат дали некои од нив се особено проблематични. Нема да спомне дека сака дружење со момци, понекогаш повеќе од дружењето со вас, едноставно затоа што не сака да ве одврати или да ве натера да мислите дека не е добар со вас. Може и селективно да се фали со пријателите за кои мисли дека ќе ве импресионираат.

Вистински намери
На првиот состанок, мажот може да изгледа како да сака да ве запознае и дека сака повеќе од забава, но всушност сака само секс, пренесува YourTango.

05.08.2022 - 21:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега