Жена заврши во полиција: Со пушка пукала во кучиња

 

На 11.02.2024 во Полициската станица Струга бил извршен службен разговор со Н.Б.(22) од с.Луково, струшко, постапувајќи по претходна пријава од И.Б.(71) од истотo село дека Н.Б. од ловечка пушка испукал неколку куршуми кон кучиња кои биле пред нејзината куќа, соопшти полицијата.

Од Н.Б. била одземена ловечката пушка и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

12.02.2024 - 17:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега