Земјотрес од 7,6 степени го погоди Тихиот океан

Земјотрес со јачина од 7,6 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Тихиот Океан, на околу 90 километри западно од тонганскиот остров Ниуатопутапу.

 
Земјотресот се случил на длабочина од повеќе од 200 километри.

Исклучена е можноста за цунами.

 

10.05.2023 - 21:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега