Земјотрес ја стресе Македонија

 

Попладнево повторно земјотрес со интензитет од 2.1 степени според Рихтер ја погоди Македонија.

Епицентарот е 13 километри југоисточно од Ресен или 89 километри источно од Елбасан.

Длабочината е 10 километри.

22.11.2023 - 19:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега