Земјотрес ја погоди Србија


Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Србија, објавено е на веб-страницата на српскиот Републички сеизмолошки завод.

Епицентарот на земјотресот бил на 35 километри западно од Бор, објавија српските медиуми.

Земјотресот е регистриран утрово во 9 часот и 32 минути.

Засега нема информации за евентуална штета.

22.04.2024 - 10:21

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега