Земјотрес ја погоди Македонија

Денеска е регистриран земјотрес во Македонија со интензитет од 2 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил на 17 километри од Кичево.

Потресот бил на длабочина од 10 километри.

28.11.2022 - 17:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега