Загина 28-годишен тракторист на Галичица

28-годишен тракторист го загубил животот вчера откако се превртел на Галичица.

-Вчера околу 13.50 часот на шумски земјен пат на место викано „Буква М“, на планината Галичица, П.Р.(28) од Охрид, додека се движел со трактор, изгубил контрола, се превртел и починал на местотона незгодата, појаснуваат од полицијата.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид извршила екипа од СВР Охрид.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.09.2020 - 11:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега