Заев по изјавата на Ахмети дека лидерот на СДСМ пиел ракија пред митинг: „Човекот промашил, не пијам алкохол“

Лидерот на СДСМ, за ТВ21 ја искоментира изјавата на неговиот досегашен коалиционен партнер, Али Ахмети дека пиел ракија пред митинг, а потоа се каел за кажаното.

„Ако некој не пие алкохол, Зоран Заев е тоа. А, ја погоди работата човекот. промашил комплетно. Значи Зоран Заев може со македонско вино, домaшна ракија да наздрави, ама под дејство на алкохол не сум бил никогаш пијан во животот“, рече Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.07.2020 - 12:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега