Заев: „Лидл“ влегува во Македонија- Инвестиција од 300 милиони евра

Германскиот ланец маркети „Лидл“  во земјава ќе инвестира 300 милиони евра , информираше денеска премиерот Зоран Заев, претставувајќи го Интервентниот план за инвестиции.

-„Лидл“  ќе вложи 300 милиони евра во Скопје и ќе отвори и неколку маркети во Скопје и уште во седум други градови. „Лидл“ ќе има обврска да откупува земјоделски и кондиторски производи, и да ги продава во своите ланци низ Југоисточна Европа, рече Заев.

29.05.2021 - 14:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега