Заев и холандскиот премиер заедно ќе го следат натпреварот Македонија-Холандија

Македонија денеска од 18 часот го игра последниот меч на Еуро 2020 против Холандија.

Премиерот Зоран Заев натпреварот ќе го следи во друштво на премиерот на Холандија, Марк Руте, на трибините на Амстердам.

Заев патува за Амстердам на покана на премиерот на Холандија, Руте.

21.06.2021 - 14:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега