Забранет сообраќајот за товарни возила на Стража

Од 18.50 часот е воведена забрана за сообраќај на товарни возила на Стража поради снежни врнежи, соопшти АМСМ.

Забрана за движење на товарни возила поради снег попладнево е воведена и на патниот правец крак Маврово – Дебар. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2021 - 19:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега