Вучиќ облече бел мантил и направи батерија: Горд сум што научив нешто ново (ВИДЕО)

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ во посета на Норвешка се сретна со студенти од Универзитетот за наука и технологија, каде што потоа успеа да ја направи својата прва батерија.

Вучиќ за медиумите кажа дека во следниот период ќе ни бидат потребни експерти за обновливи извори на енергија, а потоа се пофали на неговиот профил на Инстаграм со неговата батерија.

„Да ми кажете некој дека ќе успеам да направам батерија, немаше да му верувам. Горд сум што научив нешто ново“, напиша Вучиќ на Инстаграм.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

29.11.2022 - 13:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега