Вучиќ: Ни доаѓа најтешката зима, енергенси има, но ќе недостига храна

Српскиот претседател Александар Вучиќ ажа дека претстојната зима за некои ќе биде најтешка во последните 70 години.

„Ќе недостига многу храна, енергенси има доволно, но поради лудата политика од сите страни тие ќе бидат скапи“, изјави Вучиќ.

Вучиќ кажа дека дури 25 отсто од светот нема да има леб.

15.05.2022 - 10:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега