Врски осудени на пропаст - кои се најтоксичните хороскопски парови

Ако постојано се расправате со партнерот, проверете го вашиот хороскоп. Астролозите тврдат дека некои врски се осудени на пропаст бидејќи ѕвездите не се во нивна корист.

Овие хороскопски знаци се премногу различни за долго да коегзистираат заедно. Има исклучоци од правилото, но тие се исклучително ретки. А ако имате среќна врска, а припаѓате на еден од најтоксичните парови во хороскопот, тогаш сте само чудо…

Хороскопот открива кои врски се осудени на неуспех

1. Овен и Бик
Кога Овенот и Бикот ќе се сретнат, искри летаат насекаде. Но, ниту еден не може да го контролира растечкиот пламен на љубовта во оваа заедница. Дефинитивно ќе се претвори во оган, оставајќи зад себе пепел од неостварени соништа и уништени надежи. Факт е дека Овенот со кој владее Марс живее брз и спонтан живот.

Бикот тешко поднесува промена, но во однос на тврдоглавоста никако не е инфериорен во однос на Овенот. Воопшто не е чудно што во таква врска кавгите се секојдневие. Освен тоа, и за Овенот и за Бикот е исклучително тешко да признаат дека грешат и да направат компромиси. Со еден збор, ќорсокак.

2. Шкорпија и Лав
Слично како и претходниот пар, овие хороскопски знаци често се заљубуваат еден во друг доста брзо. И двајцата се страствени, живи со емоции. Затоа, првата средба на Шкорпија и Лав најверојатно ќе заврши со жежок секс. Но, тие нема да можат да живеат заедно. Кавгите меѓу Шкорпија и Лав се појавуваат буквално од никаде (може да бидат предизвикани од неизмиени садови или сомнителна порака во месинџерот).

На крајот од денот, важно е и двајцата партнери да докажат дека се во право. Гордиот Лав одбива да ѝ попушти на Шкорпијата, изразувајќи ги своите чувства експресно. Шкорпијата исто така не прави компромиси, туку страда и се повлекува во себе. Исклучително токсична врска. Подобро е да се разделите отколку полека, но сигурно да се уништувате еден со друг.

3. Риби и Близнаци
Љубовта на прв поглед може да ги погоди и Рибите и Близнаците. Но, многу е поверојатно секој од нив да биде привлечен токму од разликата на другиот. Близнаците се весели и независни, нивната енергија е насочена кон надвор. Рибите се сензуални и емотивни, нивната енергија е насочена навнатре. Овие разлики на почетокот ќе ја разгорат страста (тоа се толку заинтересирани да се проучуваат едни со други!), но потоа ќе станат непремостлива пречка за нивната заедничка среќа.

Рибите се трудат да се поврзат со својата сродна душа, Близнаците се лути поради тоа. Несебичните Риби се жртвуваат, се обидуваат да се прилагодат на својот љубовник; Близнаците го користат тоа и го потиснуваат партнерот. Значи, Риби, ако сретнете Близнак, бегајте! Ова е хороскопскиот знак кој ќе ви го скрши срцето и ќе ви ја убие вербата во љубовта.

4. Рак и Водолија
Ракот и Водолијата се толку различни што нивното спарување, во принцип, е исклучително ретко. Факт е дека на овие хороскопски знаци целосно им недостасува емотивна поврзаност. Се чини дека се од различни планети. Ракот ја цени традицијата и семејството; во неговата парадигма на светот, внатрешниот свет на него и неговата друга половина е секогаш на прво место.

Водолиите не поднесуваат ограничувања, имаат несмалена желба постојано да ги прошируваат своите граници и границите на сите околу неа. Ќе се повреди од првите денови на запознавање. Така, ако по некое чудо дојде до врска помеѓу Ракот и Водолија, тоа ќе им донесе многу страдања и на двајцата. На овие лузни ќе им треба долго време да зараснат. Ова е особено точно за емотивниот Рак.

5. Вага и Јарец
Во оваа врска, малку е веројатна вртоглава страст. Покрај тоа, за Јарецот, Вагата станува вистински проблем што ги уништува сите нивни добро осмислени планови. Ако Јарецот навистина се заљуби во таков партнер, ќе се обиде да го разбере… но тешко дека ќе успее. Вагите по природа се неодлучни, можат долго да се сомневаат во својот избор, а на крајот тие сомнежи ги прошируваат и на Јарецот (а тоа страшно го нервира).

Сепак, ниту Вагите нема да се забавуваат и нема да им биде лесно во таква заедница. Во нивните очи, Јарецот изгледа како суштество без емоции, кое не разбира дека љубовта е уметничко дело. Но, Вагите повеќе простуваат. Тие можат да се согласат со правилата на игра на Јарецот. Сè ќе заврши природно: страдање и скршено срце. Овој пар е живописна илустрација на токсична врска од учебник по психологија.

6. Девица и Стрелец
Девицата и Стрелецот се дури и малку слични. И двајцата се амбициозни и ориентирани кон цели. Но, за Стрелецот е важен патот до неговата цел, бидејќи ова е вистинска авантура! Девицата е вистински перфекционист кој се грижи само за резултатот. Се чини дека разликата е мала, но токму тоа го предодредува неуспехот на таков пар. Не можат да најдат заеднички јазик во ништо, па ни во сексот.

Девицата сака стабилност и семејна среќа, Стрелецот сака да доживее се што се наоѓа надвор од неговата комфорна зона (вклучувајќи го и домот). Девицата не се чувствува безбедно покрај таков партнер и станува повлечена. Ова го иритира Стрелецот. Колку повеќе Девицата се обидува да го „врзе“ и скроти во куќата, толку поочајно Стрелецот се обидува да избега. И тогаш Девица дознава дека нејзиниот љубовник нашол утеха во друг кревет (или можеби дури и повеќе од еден).

22.04.2024 - 23:07

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега