Временска прогноза: Сончево и топло до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност.

Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 29 степени.

Во Скопје сончево и топло. Максималната температура ќе достигне 29 степени.

12.05.2022 - 09:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега